استخراج ارز دیجیتال چین | سیچوان | سایت علیرضا فرید

وضعیت ارزهای دیجیتال در چین و کاهش قیمت بیت کوین

به دنبال ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در استان سیچوآن چین شاهد افت شدید هشریت در شبکه بیت کوین بودیم بطوری که با متوقف شدن 26 فارم استخراج رمز ارز در این استان شاهد کاهش 17 درصدی هشریت شبکه طی 24 ساعت اخیر بودیم. وضعیت استخراج ارزهای دیجیتال در چین و کاهش هشریت شبکه، را می توان از عمده دلایل کاهش قیمت بیت کوین عنوان کرد. در کنار آن بانک های چینی تصمیم به تحریم فعالان تجاری حوزه ارز دیجیتال گرفتند که موجب ریز بازار رمز ارزها و  شهام شرکت های مرتبط با آنها شد.

به دنبال این اخبار منفی قیمت بیت کوین به زیر 30 هزار دلار و اتریوم به کنال 1700 دلار سقوط کرد.

کاهش هشریت (استخراج بیت کوین) موجب کاهش امنیت شبکه این رمز ارز خواهد و در نتیجه در سقوط قیمت آن دخیل می باشد. در ماه آوریل میلادی با قطعی برق در سین کیانگ چین شاهد کاهش 30 درصدی هشریت بیت کوین  و سقوط قیمت آن بودیم.

 

ممنوعیت استخراج رمز ارز در سیچوآن 

در حالی که گزارشات حاکی از آن است که 65 درصد استخراج ارزهای دیجیتال در چین صورت گرفته و این کشور قطب اصل ماینینگ رمز ارزها است با تصمیم شورای دولتی کابینه چین در جهت کاهش ریسک های مالی، فرایند استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال با محدودیت شدید روبرو شده است. سیچوآن دومین رتبه در ماینینگ را در بین استان های این شکور داشت و بسیاری از ماینرها با فرا رسیدن تابستان و آغاز باران های موسمی، برای بهرگیری از نیروگاهای برق آبی این استان به سیچوآن کوچ می کردند. حال با تصمیم جدید دفتر انرژی و کمیسیون توسعه و اصلاحات استانی سیچوان در روز جمعه 26 مزرعه استخراج رمز ارز تعطیل شد.

در سایر مناطق چین مانند مغولستان داخلی از منابعی همچون ذغال سنگ برای استخراج رمز ارز بهره گرفته می شود که به دلیل تولید کربن و آلایندگی مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

به دنبال این محدودیت ها برخی استخرها همچون BTC.com   تصمیم به ترک چین گرفتند. استخر BTC.com که مدیریت آن به عهد شرکت Bitmining است اخیرا اعلام کرده است که تجهیزات خود را  با موفقیت به قزاقستان انتقال داده است.

سرکوب معاملات ارزهای دیجیتال از طرف بانک های چینی

نگرش منفی چین در باب ارزهای دیجیتال منحصر به استخراج نبوده و در ابتدا بانک کشاورزی چین اعلام کرده است که دیگر قادر به ارائه خدمات به کسب کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال نخواهد بود و این خبر موجب سقوط 1000 دلاری بیت کوین و کاهش آن به کانال 32 هزار دلاری شد.

و حال امروز شاهد ممنوعیت معاملات،تسویه حساب تراکنش های رمزارزها و نقل و انتقالات آن از طرف بانک مرکزی چین هستیم که مجددا موجب ریزش قیمت بیت کوین و اتریوم شد.

بانک خلق چین، صیح سه شنبه، طی بیانه اعلام کرده است که موسسات مالی بزرگ دیگر حق انجام معاملات و انتقال ارزها ارزهای  دیجیتال را نخواهند داشت. شذکت های بانک مرکزی چین، بانک چی اس بی سی و علی چی طی بیانه ای اعلام کردند که درصدد اعمال ممنوعیت هایی برای فعالیت های تجاری در حوزه ارزهای دیجیتال هستند. به دنبال این اقدام جدا از ریزش قیمت ارزهای دیجیتال سهام مایکرواستراتژی، تسلا، اسکوئر وکوین بیس نیز ریزش کرد.

چین از سال 2017 میلادی، تصمیم به اعمال محدودیت هایی برای معامله رمز ارزها و استخراج آن ها گرفته است.

در میان این اخبار منفی و سقوط قیمت ارزهای دیجیتال، شاهد تصمیم مایکرواستراتژی مبنی برا خرید 489 میلیون دلاری بیت کوین در هفته جاری بودیم. در کنار برخی از تحلیل های منفی نسبت به آینده بیت کوین، برخی کارشناسان خرید بیت کوین در زمان سقوط این رمز ارز را، فرصت خوبی برای سرمایه گذاری می دانند.

جهت مشاوره و خرید فروش انواع ارز دیجیتال و یا ماینینگ آنها، با علیرضا فرید، کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال تماس بگیرید.

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat