دیدگاه ایلان ماسک نسبت به بیت کوین

حمایت مشروط ایلان ماسک از بیت کوین

این روزها تمامی اخبار منفی به سمت بیت کوین سرازیر شده، از جمله این  اخبار توییت های الان ماسک است.چندی پیش ایلان ماسک با امکان خرید خودروهای تسلایش با بیت کوین از این ارز دیجیتال حمایت کرد و قبل از آن نزدیک به 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خرید، اما وی از مدتی بخاطر مسائل زیست محیطی زیر حرافیش زد و دست از حمایت از بیت کوین برداشت. حال به تازگی اخباری مبنی بر حمایت مشروط ایلان ماسک از بیت کوین منتشر شد که در این نوسانات قیمت می تواند کمکی به رشد دوباره قیمت این رمز ارز کند.

به گزارش کوین تلگراف، ایلان ماسک مدیر عامل تسلا، در جواب به اتهام وی مبنی بر دستکاری قیمت ارزهای دیجیتال و سود جویی از بالا و پایین رفتن قیمت این رومز ارزها عنوان کرد که زمانی حاضر به پذیر این رمز ارزها در تسلا است که 50 درصد منابع ماینینگ و استخراج این ارز ها از منابع تجدید پذیر باشد. این در حالی است که ایلان ماسک با یک جمله در توییتر می تواند بر قیمت این رمز ارزها تاثیر گذاری باشد و بالا رفتن و پایین رفتن و سقوط 27 هزار دلاری بیت کوین خود بی تاثیر از توییت های ایلان ماسک نبود.

حال با گفته های جدید ماسک می توان انتظار داشت تا بخشی از ترس موجود در بازار فروکش کند، چنانکه طی دو روز اخیر شاهد رشد نسبی قیمت بیت کوین و عبور دوباره آن از مرز 41 هزار دلار بودیم.

ماگدا ویرزیکا، مدیرعامل شرکت سیگنیا، از ایلان ماسک مبنی بر دستکاری قیمت بیت کوین  شکایت کرده و از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تقاضا کرده درباره این موضوح تحقیق کند. بر اساس شکایت ماگدا ویرزیکا، ایلان ماسک متهم است که به صورت عمدی قیمت آن را افزایش داده و در این هنگام بخشی از دارایی بیت کوین خود را، فروخته است.

ایلان ماسک مدیر عامل تسلا، ضمن رد این اتهام عنوان کرده است تنها 10 در صد از این دارایی را فروخته است و دلیل این فروش، نمایش این قابلیت رمز ارز است که بیت کوین بدون جابجا کردن بازار به راحتی نقد می شود.

 اما این موضوع به همین جا ختم نمی شود و گزارشاتی به گوش می رسد که ماسک در ماه آوریل نیز بخشی از دارایی بیت کوین خود را برای نمایش راحت نقد شدن بیت کوین فروخته است.

به تازگی شاهد دعوت مایکل سیلور، مدیر عامل شرکت مایکرواستراتژی، از ایلان ماسک را در نشست شورای استخراج بیت کوین بودیم. هدف از این نشست افزایش شفافیت در استخراج بیت کوین و بهره گیری بیشتر از منابع تجدید پذیر در فرایند ماینینگ است.

با وجود حملات سنگین به سمت بیت کوین برخی داده ها حاکی از آن است که بیشتر منابع استخراج بیت کوین تجدید پذیر است. بطوری که یاسین المانجرا، تحلیلگر شرکت آرک اینوستمنتز، در مصاحبه ای که به تازگی با شبکه CNBC داشته است عنوان کرده اسکه سه چهارم ماینینگ ها با منابع عاری از تولید کربن صورت می گیرد.

در طرف دیگر ماجرا بسیاری از سرمایه گذران ارزهای دیجیتال به سمت استخراج ارزهایی چون فایل کوین (Filecoin)، و چیا (Chia)  از طریق هارد دیسک روی آورده اند. برخی معتقد هستند این روش استخراج انرژی کمتری مصرف کرده و برای محیط زیست ضرر کمتری دارد. هرچند از زباله های این هارد دیسک ها نباید صرف نظر کرد.

در ایران نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی با بهره گیری از سلولهای خورشیدی می توان منابع لازم جهت استخراج رمز ارز را فراهم کرد ولی ظاهرا تحریم ها موجب شد در فرایند ساخت و واردات صفحات سلولهای خورشیدی مشکلاتی ایجادی شود.

حال باید دید که آیا راهکار جدی برای استخرج بیت کوین از طریق منابع تجدید پذیر عملی خواهد شد یا خیر.

جهت خرید و فروش انواع رمز ارز و استخراج ارزهای دیجیتال (ریگ ماینینگ) با علیرضا فرید تماس بگیرید.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat